Шкільні євроклуби

evro2

Календар
2016
Червень
ПнВтСрЧтПтСбВс
23  12345
246789101112
2513141516171819
2620212223242526
2727282930   
Посилання
Хто на сайті?
На даний момент 2 гостей на сайті
Статистика
ОС : Linux s
PHP : 5.3.10-1ubuntu3.23
MySQL : 5.6.29
Час : 09:53
Кешування : Включено
GZIP : Включено
Користувачі : 1
Зміст : 737
Посилання : 2
Переглянути хіти змісту : 271832
Home Керівнику НЗ Моніторинг

Моніторинг

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА

«ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ»

 

вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035, тел./факс: (044) 248-25-13

 

11.10.2013    № 14.1/10-3300 

На № _____________  від ________________

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління (департаменти) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інститути післядипломної педагогічної освіти

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10.10.2013 № 1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995» та з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про якість освіти надсилаємо оновлений варіант «Методичних рекомендацій з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі» (Додаток).

          Додаток на 11 стор.

Директор                                                              О. А Удод

Додаток

до листа ІІТЗО

11.10.2013 № 14.1/10-3300

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

Методичні рекомендації розроблені з урахуванням законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти» та від 10.10.2013 № 1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995», інших нормативних документів, що регламентують діяльність Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання стану системи освіти, якими необхідно керуватися під час проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

Загальні положення

Освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.

Загальна середня освіта спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості учня методом його навчання та виховання, які ґрунтуються, зокрема, на принципах доступності, науковості, системності, наступності тощо. Це цілеспрямований процес оволодіння учнями систематизованими знаннями, уміннями та навичками з метою досягнення рівня навчальних досягнень, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти, Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та навчальними програмами.

Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться серед усіх учнів 5 та 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (далі – моніторинг) з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

Структура, обсяг та інші параметри контрольних робіт визначено на основі вимог до загальноосвітньої підготовки учнів відповідно до чинних навчальних програм для початкової і основної школи з урахуванням відповідного для цього часу – 45 хвилин.

Проведення моніторингу

Моніторинг проводиться згідно з графіком, наведеним у додатку 1, за збірниками завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі (далі – збірники завдань), що видані ТОВ «Центр навчально-методичної літератури» у 2013 році і на сторінці 1 мають захисну марку (галографічний елемент).

Звертаємо увагу, що до проведення моніторингу з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою долучаються лише ті учні 5 класів, які вивчали даний предмет у початковій школі.

З метою організованого проведення моніторингу адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів перебудовують навчально-виховний процес на цей день таким чином, щоб провести моніторинг з певного навчального предмета.

Бажано, щоб під час проведення моніторингу в навчальних кабінетах знаходилися два вчителі: вчитель, який організовує виконання тестів моніторингу та його асистент.

За погодженням з органами управління освітою в окремих навчальних закладах під час проведення моніторингу можуть бути присутні представники Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти або Національної академії педагогічних наук України. Про їх участь органам управління освітою буде додатково повідомлено листами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Організовують виконання учнями тестів моніторингу вчителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х та/або 10-х класах. Якщо вчитель викладає у кількох класах паралелі 5-х та/або 10-х класів, то за дорученням керівника навчального закладу замість нього виконання тестів моніторингу організовує інший вчитель даного або іншого навчального предмета.

Асистентом може бути вчитель даного або іншого навчального предмета.

Перед початком кожного уроку, на якому проводитиметься моніторинг, учні повинні дати відповіді на запитання анкети, розміщеної у бланку відповідей з відповідного навчального предмета. Час для заповнення анкет не враховується до 45 хвилин, відведених учням для виконання тесту.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Номери чотирьох із запропонованих 10, що містяться у збірниках завдань варіантів тестів, між учнями розподіляє вчитель, який проводить моніторинг.

Електронні версії цих збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями будуть розміщені за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

З окремих навчальних предметів збірники завдань перекладено на російську, молдовську, польську, румунську та угорську мови. А саме:

для 5 класу: математика; Я і Україна (громадянська освіта), основи здоров’я – комбінований тест;

для 10 класу: всесвітня історія, алгебра, геометрія, біологія, географія, фізика, хімія.

Зазначенні перекладні збірники завдань будуть розміщені в електронному вигляді на вищезазначених сайтах.

Кожен учень виконує один з чотирьох оголошених варіантів тесту і для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань. Окремого зошита (листків) учню для виконання роботи не потрібно.

Бланки відповідей можна використовувати з офіційних збірників матеріалів або роздруковувати із вищезазначених сайтів. Не дозволяється їх ксерокопіювати, оскільки передбачена їх комп’ютерна обробка.

Учні дають відповіді на питання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх до бланка відповідей. У завданнях на вибір однієї правильної відповіді пропонується це зробити з чотирьох або п’яти запропонованих. Завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному для цього місці в бланку відповідей.

Учні 5-х класів самостійно або за допомогою вчителя заповнюють бланк відповідей. Учителі, які організовують проведення моніторингу та/або перевіряють тести, можуть пояснити їм, як це треба оформити.

Окрім цього, умовами моніторингу передбачається заповнення анкети кожним вчителем, що викладає відповідний предмет у 10-х класах, та вчителями початкової школи, які викладали в нинішніх 5-х класах у попередні роки. Бланк анкети вчителя розміщений у збірнику інструктивно-методичних матеріалів.

Бланки відповідей, анкети учнів і вчителів заповнюють кульковими ручками з чорнилами синього, фіолетового або чорного кольорів. Використання олівців, фломастерів, маркерів для цього не дозволяється.

Учителі організовують виконання тестів протягом 45 хвилин. У класних журналах фіксується дата проведення заходу, а в графі «Зміст уроку» робиться запис «Моніторинг якості загальної середньої освіти». Оцінки в класні журнали не виставляються, оскільки оцінювання моніторингу здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів, але інформація про результати моніторингу кожного учня з усіх навчальних предметів доводиться класним керівником у письмовій або електронній формі до відома його батьків або осіб, які їх замінюють (додаток 2).

За бажанням батьків можна буде здійснити порівняльний аналіз навчальних досягнень учня з відповідними середніми показниками по Україні з метою вдосконалення подальшої навчальної роботи школяра. Для цього необхідно після 01.03.2014 звернутися за допомогою електронної пошти на відповідну сторінку сайтів Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua), Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

 

 

 

Перевірка тестів та узагальнення матеріалів моніторингу

Правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів будуть розміщені на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua) після завершення заходу.

Кожний учень (або його батьки чи особи, які їх замінюють) матиме можливість попередньо самостійно визначити рівень своїх навчальних досягнень з кожного навчального предмета, порівнявши правильні відповіді до завдань тестів, розміщених на сайті, з особистими відповідями у збірниках завдань, які залишилися після проведення моніторингу.

Роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі початкової школи. У загальноосвітніх навчальних закладах ІІ-ІІІ ступенів роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х класах або організовують виконання тестів.

Роботи учнів 10-х класів перевіряють учителі відповідного предмета.

Учителі в день проведення моніторингу перевіряють виконані учнями тести та передають бланки відповідей усіх учнів зі своїми підписами разом із заповненими анкетами вчителя й учня керівнику загальноосвітнього навчального закладу, який зберігає їх до відправлення до відділу освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій. Оцінювання робіт здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій до кожного навчального предмета, зміст яких відображено в пояснювальних записках до кожного збірника завдань.

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів організовують пакування матеріалів (бланки відповідей усіх учнів, їхні анкети та анкети вчителів) та разом з узагальненою статистичною звітністю (додаток 3) передають їх до 17.12.2013 до відділів освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій.

Відділи освіти районних (міських) державних адміністрацій, не розкриваючи пакунки, які передали навчальні заклади, складають їх у коробки та до 20.12.2013 передають для подальшої обробки кур’єрською поштою «Нова пошта» до Відділення № 9 «Нової пошти» (Київська обл., м. Вишневе, пров.    В. Чорновола, 54-а), контактна особа отримувача та особа, що буде здійснювати розрахунок за отримання матеріалів, Зарудний О. Довідки за телефонами     067-844-38-02, 044-501-88-22.

Окрім цього, відділи освіти районних (міських) державних адміністрацій складають статистичну звітність (додаток 4) та разом із статистичною звітністю всіх загальноосвітніх навчальних закладів надсилають її до 20.12.2013 до інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Інститути післядипломної педагогічної освіти складають статистичну звітність (додаток 5) та разом із статистичною звітністю всіх загальноосвітніх навчальних закладів і відділів освіти районних (міських) державних адміністрацій надсилають її не пізніше 25.12.2013 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, загальний відділ).

Узагальнення результатів моніторингу, їх науковий аналіз з кожного навчального предмета по кожному класу здійснюють Інститут інноваційних технологій і змісту освіти разом з Національною академією педагогічних наук України.

Заступник директора

Інституту інноваційних

технологій і змісту освіти                                                                  Б.М. Терещук

Додаток 1

Графік

проведення моніторингу якості загальної середньої освіти

за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

Дата

5 клас

10 клас

12.11.2013

 

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням іншими мовами національних меншин)

13.11.2013

Математика

Історія України

14.11.2013

 

Геометрія

19.11.2013

 

Біологія

20.11.2013

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням іншими мовами національних меншин)

 

21.11.2013

 

Алгебра

26.11.2013

 

Фізика

27.11.2013

Російська мова (для загально-освітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Російська мова (для загально-освітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

 

28.11.2013

 

Іноземна мова

03.12.2013

 

Хімія

04.12.2013

Я і Україна (громадянська освіта), Основи здоров’я – комбінований тест

Технології

(обслуговуючи види праці)

Технології

(технічні види праці)

05.12.2013

 

Всесвітня історія

10.12.2013

 

Українська література (для за-гальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська література (для за-гальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин)

11.12.2013

Іноземна мова

 

12.12.2013

 

Географія

Додаток 2

Результати моніторингу якості загальної середньої освіти

учня/учениці ___ – ___ класу

__________________________________________________________________

(назва навчального закладу)

__________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по-батькові учня/учениці)

Навчальний предмет

Рівень навчальних досягнень

(початковий, середній,

достатній, високий)

Класний керівник                                                                                                               _____________________

                                                                                (підпис)                                                                 (ПІБ)

Директор                                                                                                                                   _____________________

                                                                                (підпис)                                                                 (ПІБ)

(печатка)

ЛИСТ ЗАМОВЛЕННЯ

Область методичного кабінету: ___________________________________________________________________________

 Район методичного кабінету: _____________________________________________________________________________

ПІБ замовника: _______________________________________________________________________________________

Адреса доставки: _______________________________________________________________________________________

Контактний телефон: ___________________________________________________________________________________

Автор

Назва

Клас

Замовлення  

ціна

шт..

1

Пономарьова К.І.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

5

7,00

2

Йолкіна Л.В.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

5

7,00

3

Хорошковська О.Н.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин)

5

7,00

4

Курач Л.І.

Російська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

5

7,00

5

Курач Л.І.

Російська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

5

7,00

6

Шопулко М.Н.

Англійська мова

5

7,00

7

Клименко Ю.М.

Французька мова

5

7,00

8

Редько В.Г.

Іспанська мова

5

7,00

9

Басай Н.П.

Німецька мова

5

7,00

10

Онопрієнко О.В.

Математика

5

7,00

11

Онопрієнко О.В.

Математика ,рос.мова

5

7,00

12

Бібік Н.М.

Я і Україна, основи здоров’я (комбінований тест)

5

7,00

13

Бібік Н.М.

Я і Україна, основи здоров’я (комбінований тест) .рос.мова

5

7,00

14

Голуб Н.Б.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

10

8,00

15

Михайловська Н.А.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

10

8,00

16

Квітень Є.Д.

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин)

10

8,00

17

Паламар С.П.

Українська література (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

10

8,00

18

Паламар С.П.

Українська література (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин

10

7,00

19

Пасічник О.С.

Англійська мова

10

8,00

20

Редько В.Г.

Іспанська мова

10

8,00

21

Басай Н.П.

Німецька мова

10

8,00

22

Клименко Ю.М.

Французька мова

10

8,00

23

Глобін О.І.

Алгебра

10

7,00

24

Глобін О.І.

Алгебра ,рос.мова

10

7,00

25

Глобін О.І.

Геометрія

10

7,00

26

Глобін О.І.

Геометрія ,рос.мова

10

7,00

27

Непорожня Л.В.

Фізика

10

8,00

28

Непорожня Л.В.

Фізика ,рос мова

10

8,00

29

Дубовик О.А.

Хімія

10

8,00

30

Дубовик О.А.

Хімія,рос.мова

10

8,00

31

Матяш Н.Ю.

Біологія

10

8,00

32

Матяш Н.Ю.

Біологія,рос.мова

10

8,00

33

Надтока О.Ф.

Географія

10

8,00

34

Надтока О.Ф.

Географія,рос.мова

10

8,00

35

Пометун О.І.

Всесвітня історія

10

8,00

36

Пометун О.І.

Всесвітня історія,рос.мова

10

8,00

37

Пометун О.І.

Історія України

10

8,00

38

Пометун О.І.

Історія України,рос.мова

10

8,00

39

Тарара А.М.

Технології (технічні види праці)

10

8,00

40

Тарара А.М.

Технології (технічні види праці),рос.мова

10

8,00

41

Мачача Т.С.

Технології (обслуговуючі види праці)

10

8,00

42

Мачача Т.С.

Технології (обслуговуючі види праці),рос.мова

10

8,00

Всього:

     Шановні колеги,

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013р. №995 «Про деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», наказу МОН України №1412 від 10.10.2013 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 №995», статті 31 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2013 р. №1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості освіти»

 

в термін з 12 листопада по 12 грудня 2013 року буде проведено моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі в 5 та 10 класах ЗНЗ.

 

Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти були розроблені та надіслані разом із

листом від 11.10.2013 №14.1/10-3300 методичні рекомендації з проведення моніторингу, де зокрема зазначається, що моніторинг проводитиметься за збірниками завдань, що видані ТОВ «Центр навчально-методичної літератури». Перелік збірників, що отримали гриф «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» із зазначенням авторських колективів подано у додатку до листа ІІТЗО від 11.10.2013р. №14.1/12-Г-577.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Кожен учень виконує один із чотирьох оголошених варіантів тесту, для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань.

За два дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua), Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua) будуть розміщені електронні версії збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями. При використанні електронних версій бланки відповідей слід роздрукувати із вищезазначених сайтів для кожного з учнів.

Крім того, вийдуть також друковані версії збірників, що міститимуть варіанти тестів, та бланк відповідей. Учні дають відповіді на запитання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх у бланку відповідей, завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному місці в бланку відповідей. Зверніть увагу, що друковані версії посібників для проведення моніторингу на першій сторінці мають захисну марку (голографічний елемент).

Друковані версії посібників можна замовити в Центрі навчально-методичної літератури.  Вартість збірників складатиме:

для 5-го класу – 7 грн. за один збірник з одного предмета;

для 10-го класу – 8 грн. за один збірник з одного предмета.

Доставка комплектів збірників до районів здійснюється безкоштовно, згідно з попереднім замовленням, що має бути оформлене до 21.10.2013 р. Бланк попереднього замовлення додається до листа.

Оплата замовлених комплектів здійснюється за безготівковим розрахунком. Реквізити для надіслання коштів:

р/р 26003237928100 у АКБ «Укрсиббанк» у м. Києві, МФО 351005, код ЄДРПОУ 36538551.

Всіх бажаючих придбати друковані версії збірників, а також отримати додаткову інформацію щодо замовлення та доставки комплектів просимо звертатися у ЦНМЛ за телефоном: 050 443 0072 та електронною поштою за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

З повагою,

Директор ЦНМЛ                                                                                  Шевченко І.І.                                     

Шановні колеги,
працівники районних (міських) управлінь освіти і науки,
призначені відповідальними за проведення моніторингу
якості загальної середньої освіти.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013р. №995 «Про деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», наказу МОН України №1412 від 10.10.2013 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 №995», статті 31 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2013 р. №1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості освіти» в термін з 12 листопада по 12 грудня 2013 року буде проведено моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі в 5 та 10 класах ЗНЗ.

Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти були розроблені та надіслані разом із листом від 11.10.2013 №14.1/10-3300 методичні рекомендації з проведення моніторингу, де зокрема зазначається, що моніторинг проводитиметься за збірниками завдань, що видані ТОВ «Центр навчально-методичної літератури». Перелік збірників, що отримали гриф «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» із зазначенням авторських колективів подано у додатку до листа ІІТЗО від 11.10.2013р. №14.1/12-Г-577.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Кожен учень виконує один із чотирьох оголошених варіантів тесту, для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань.

Учні дають відповіді на запитання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх у бланку відповідей, завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному місці в бланку відповідей. Зверніть увагу, що друковані версії посібників для проведення моніторингу на першій сторінці мають захисну марку (голографічний елемент).

Друковані версії посібників можна замовити в Центрі навчально-методичної літератури.  Вартість збірників складатиме:

для 5-го класу – 7 грн. за один збірник з одного предмета;

для 10-го класу – 8 грн. за один збірник з одного предмета.

Доставка комплектів збірників до районів здійснюється безкоштовно, згідно з попереднім замовленням, що має бути оформлене до 31.10.2013 р. Бланк попереднього замовлення додається до листа.

Оплата замовлених комплектів здійснюється за безготівковим розрахунком. Реквізити для надіслання коштів: р/р 26003237928100 у АКБ «Укрсиббанк» у м. Києві, МФО 351005, код ЄДРПОУ 36538551.

Всіх бажаючих придбати друковані версії збірників, а також отримати додаткову інформацію щодо замовлення та доставки комплектів просимо звертатися у ЦНМЛ за телефоном: 050 443 0072 та електронною поштою за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду   та до ДОИППО  телефоном 096 8182862 до Сотнічук І.А. та електронною поштою за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

З повагою,

відповідальна за проведення моніторингу у ДОІППО

Сотнічук І.А.

096 8182862,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Останнє оновлення (Неділя, 03 листопада 2013, 12:46)