Новини

Всеукраїнський референдум

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум
щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було
підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24
серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції,

зокрема, пристрасне слово відомої письменниці Ліни Костенко, з яким вона звернулася до

громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!».

Тоді, 1 грудня 1991 року, 90,92 відсотки виборців дали ствердну відповідь на запитання:

«Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян.

Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19 відсотка громадян, у Севастополі – 57,07

відсотка, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили

понад 80 відсотків громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській,

Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 відсотків громадян.

Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна

здобула самостійність. Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення

незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного

права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна.

Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.

hfkjhlkjlk

 

День толерантності

15027461_1715608752089940_4677336904345680565_n

 

Президент доручив створити оргкомітет для проведення заходів до Дня пам’яті жертв голодомору

svichka-golodomor

Жалобні заходи відбудуться 26 листопада: у цей день буде обмежено проведення розважальних заходів та оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання

Президент України Петро Порошенко доручив Кабміну в десятиденний строк створити організаційний комітет із підготовки та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Відповідний указ від 1 листопада 2017 року опубліковано на президентському сайті.

“З метою забезпечення належної організації та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів (26 листопада 2016 року), гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років, голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні постановляю: Кабінету міністрів України утворити в десятиденний строк організаційний комітет із підготовки та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, залучивши до його складу, зокрема, представників громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932 – 1933 років”, – йдеться в документі.

Як зазначається, уряду необхідно розробити, затвердити та забезпечити виконання плану заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Зокрема, передбачається, проведення 26 листопада вчених жалобних заходів у Києві. У них мають взяти участь представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, молодь, дипломатичний корпус іноземних держав, нардепи тощо.

Планується організувати тематичні виставки, презентації, відкриті лекції, а також забезпечити трансляцію теле- та радіопередач, документальних фільмів, художніх творів, відео-, фото- та інших документів, записів свідчень очевидців про трагічні події Голодомору.

“На території України 26 листопада 2016 року приспустити Державний прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо та телебачення. Оголосити 26 листопада 2016 року о 16.00 загальнонаціональну хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу та провести загальноукраїнську акцію “Засвіти свічку”, – зазначено в указі Президента.

 

На Українському радіо відбудеться традиційний радіодиктант національної єдності

_

9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.

Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку,  радіоприймач, комп’ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет. Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться годинна радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.

Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання за місцем роботи чи навчання, адже мета акції не перевірка грамотності, а єднання!

За умовами акції, кожен може надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього треба скористатися звичайною поштою або електронною.

Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001; електронні –  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  .

У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12:00 10 листопада.

 

МОН оприлюднило Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2017 році

Міністерство освіти і науки України на своєму сайті у рубриці “Вища освіта” розмістило Умови прийому на навчання до вищих  навчальних закладів України в 2017 році.

Умови було затверджено  наказом Міністерства освіти і науки від 13 жовтня 2016 року № 1236 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році».

Наразі зазначений наказ буде направлений до Міністерства юстиції для державної реєстрації. Лише після цього документ буде затверджено остаточно.

 
Більше статтей...
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Корисне
Банер
Банер
Банер
Банер