Як скасувати повідомлення ДФС про прийняття на роботу, якщо працівник не приступив до виконання обов'язків?

Мінсоцполітики наголошує на тому, що до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до ДФС або її територіальних органів.

Пунктом 2 додатка до Порядку повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу (N 413 від 17.06.2015 р.) встановлено реквізити, які дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу (тип: "початкове" або "скасовуюче"). Тобто у разі якщо роботодавцем було подано повідомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так і не приступив до виконання обов'язків, то роботодавцем подається повідомлення про прийняття працівника на роботу типу "скасовуюче".

При цьому Мінсоцполітики нагадало, що відповідно до статті 38 КпАП адмінстягнення може бути накладено не пізніш як через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через 2 місяці з дня його виявлення. Якщо ж справи про адмінправопорушення підвідомчі суду, стягнення накладається не пізніш як через 3 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через 3 місяці з дня його виявлення.

КпАП не містить визначення поняття "триваюче правопорушення". Проте Мін'юст у своєму листі (N 6802-0-4-13/11 від 02.08.2013 р.) повідомляє, що в теорії адмінправа триваючими є правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання відповідного обов'язку. У свою чергу Міндоходів у своєму листі (N 1101/Н/99-99-15-04-01-14 від 13.05.2013 р.) зазначив, що триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлена обов'язкова форма обліку). Стягнення за такі адмінправопорушення може бути накладене в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).

---------------------

Лист Міністерства соціальної політики України  N 492/13/84-16 від 29.04.2016 р.

 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Корисне
Банер
Банер
Банер
Банер